1 lipca 2019

Nowe wyzwania i zmiany w Zarządzie Ultimo S.A.

Rada Nadzorcza Ultimo S.A. i Zarząd B2Holding podjęły decyzje o zmianach w Zarządzie Ultimo oraz strukturze regionalnej B2Holding, które wejdą w życie od 1 lipca 2019 . Prezes spółki, Adam Parfiniewicz, przyjął propozycję złożoną mu przez Radę i Zarząd B2Holding. Wiąże się to ze zmianami w samym Zarządzie Ultimo S.A i przejęciem sterów na stanowisku Prezesa Zarządu przez Anetę Borycką, dotychczasową COO spółki.

Adam Parfiniewicz, oprócz kierowania Ultimo S.A., pełnił również funkcję Dyrektora Regionalnego Polski w grupie B2Holding. Obecnie została mu powierzona dodatkowo rola Dyrektora Regionalnego Finlandii i Krajów Bałtyckich. W efekcie będzie odpowiedzialny za obydwa regiony B2Holding. W związku z nowym, wymagającym i angażującym zadaniem, bieżące zarządzanie Ultimo S.A., a więc i pozycję Chief Executive Officer’a obejmuje Aneta Borycka, która od wielu lat związana jest z Grupą Ultimo, a od listopada 2016 r. jest również członkiem Zarządu Ultimo S.A.

Aneta Borycka z sukcesami zarządzała projektami w sektorze bankowo-finansowym, gdzie zdobyła szeroką wiedzę, szczególnie z zakresu consumer finance. W ramach grupy Ultimo skutecznie wprowadziła na rynek startup pożyczkowy TAKTO Finanse. W ostatnich latach zarządzała Obszarem Operacji, odpowiadając za zespół strategii, analizy biznesowej, wierzytelności zabezpieczonych i niezabezpieczonych (w tym contact center, windykację prawną), dokonując przełomowych i skutecznych zmian w funkcjonowaniu Operacji i całej Spółki.

Jednocześnie do Zarządu został również powołany Mateusz Łuczak, już od marca pełniący funkcję Chief Financial Officer’a, będąc związany z grupą Ultimo od 2014 roku i odpowiadając wcześniej za funkcje kontrolingowe, początkowo w TAKTO, a następnie w Ultimo. W 2017 roku objął kierownictwo nad działem Controlingu i Raportowania, zarządzając jednocześnie trzema zespołami analityków.

Wraz z Przemysławem Cichoniem, Chief Investment Officer’em i członkiem Zarządu, odpowiedzialnym za inwestycje i współpracę z partnerami biznesowymi, będą wspólnie tworzyć Zarząd Ultimo.

Aktualności