9 listopada 2021

Temida – system służący do precyzyjnej i szybkiej analizy ryzyka

Szanowni Państwo,

na mocy uchwały Zarządu Temida została członkiem wspierającym Polskiego Związku Zarządzania Wierzytelnościami.

Temida to przede wszystkim system służący do precyzyjnej i szybkiej analizy ryzyka finansowego, który oparty jest na sztucznej inteligencji.

Pomysł na system weryfikacji powstał w 2017 roku. Pracę nad narzędziem rozpoczęli eksperci ze środowiska transportu. Wieloletnie doświadczenie na rynku TSL oraz styczność z niewypłacalnymi kontrahentami skłoniły ich do stworzenia systemu predykcji wypłacalności firm.

Początkowo utworzono ręczny model analizy dyskryminacyjnej, który umożliwiał ocenę firm na bazie dostępnych danych. Taka analiza była jednak długotrwała i kosztochłonna. By ją usprawnić, zaproszono do współpracy uznanych naukowców, reprezentujących różnorodne dziedziny – od ekonomii po sztuczną inteligencję.

Po 24 miesiącach badań, analiz i testów powstał zupełnie nowy model, w pełni oparty o algorytm AI. Algorytm nie tylko wyeliminował ryzyko błędu ludzkiego, ale przede wszystkim, skrócił czas oczekiwania na wyniki analizy z 2 godzin do 30 sekund.

Temida precyzyjnie analizuje blisko 3000 zmiennych, które zbiera z ogólnodostępnych źródeł i płatnych katalogów. Jej precyzja przewyższa dostępne rozwiązania. Dzięki niej można sprawdzić kontrahenta na 3 miesiące do przodu. Dysponuje danymi o tysiącach firm transportowych w kraju i za granicą. W przyszłości planowany jest rozwój systemu na kolejne branże oraz stworzenie dodatkowych funkcjonalności narzędzia, takich jak np. funkcje TMS.

Rozwiązanie Temida z pewnością pozwoli Państwa firmie poprawić stabilność i bezpieczeństwo finansowe oraz wyeliminować nieuczciwych kontrahentów.

Więcej informacji – https://temida.io/

Aktualności , ,