28 listopada 2018

Podsumowanie konferencji November Credit & Collection Days 2018

Szanowni Państwo,

w dniach 14-15 listopada 2018 roku w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbyło się spotkanie w ramach Forum Windykacyjnego oraz V już edycja konferencji poświęconej aktualnym problemom rynku zarządzania należnościami w Polsce i za granicą oraz przeciwdziałaniu ryzyku kredytowemu – November Credit & Collection Days.

Konferencja NCCD oraz poprzedzające ją Forum Windykacyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wśród licznie zgromadzonych gości wydarzenia byli między innymi przedstawiciele firm windykacyjnych, kancelarie prawne, ubezpieczyciele należności, firmy faktoringowe i pożyczkowe, firmy doradcze czy dostawcy usług IT.

W przeddzień konferencji, 14 listopada, uczestnicy Forum Windykacyjnego NCCD+  mogli uczestniczyć w prelekcjach i debatach ściśle związanych z branżą zarządzania wierzytelnościami. Podczas wydarzenia uczestnicy wysłuchali liderów branży, którzy opowiedzieli o najważniejszych zmianach. Za kluczowe zagadnienia uznano potrzebę stworzenia nowego Kodeksu Etyki i powołanie do tego celu Grupy Roboczej, której przewodzić będzie Pan Krzysztof Sołkiewicz, podsumowanie prac legislacyjnych z ostatnich miesięcy, omówienie pierwszych efekty wdrożenia RODO oraz wizję wdrożenia Code of Conduct opracowanego przez FENCA, a także plany i budowę strategii dla PZZW na najbliższe lata. Każdy z tematów okazał się interesującym dla uczestników i wywołał ożywioną dyskusję.

Kolejna, V już edycja konferencji NCCD poświęcona była ryzyku kredytowemu i bezpośrednio rynkowi B2B, a tegoroczną myślą przewodnią konferencji to: KRYZYS – CZAS NA ZMIANY. Panele obfitowały w tematy bezpośrednio związane z problemami, z jakimi obecnie boryka się rynek finansowy; celem było ukazanie szans na rozwój, jakie przynosi za sobą kryzys. Omówione zostały najciekawsze zagadnienia dotyczące rynku finansowego, wiadomości z branży leasingowej oraz sposoby alternatywnego finansowania przedsiębiorstw.

Liczna frekwencja i bardzo pozytywny wydźwięk po konferencji November Credit & Collection Days i Forum Windykacyjnym NCCD+ przekonuje nas, że warto dokładać wszelkich starań aby te coroczne spotkania były podsumowaniem bieżących wydarzeń i zapowiedzią planów na przyszłość. Niezwykle cieszy nas, że Forum Windykacyjne stało się miejscem do dyskusji dla przedstawicieli branży.

W imieniu Polskiego Związku Zarządzania Wierzytelnościami i Spółki ZoomEvents serdecznie dziękujemy za Państwa uczestnictwo w piątej edycji November Credit & Collection Days. Będziemy ciężko pracować aby każda kolejna konferencja była dla Państwa okazją do czerpania inspiracji merytorycznych i biznesowych.

Już teraz zapraszamy Państwa na April Consumer Credit Days, które odbędzie się 24 – 26.04.2019, w Hotelu Warszawianka, Jachranka.

 

November Credit & Collection Days 2018

Aktualności , , , , , ,