15 września 2016 roku odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Programowej trzeciej edycji konferencji November Credit & Collection Days. W spotkaniu wzięli udział członkowie Rady Programowej oraz Organizatorzy. Celem spotkania była dyskusja nad głównymi tematami, które zostaną poruszone podczas listopadowego wydarzenia.
Najczęściej komentowanym wątkiem, budzącym jednocześnie wiele wątpliwości, były trendy i perspektywy makroekonomiczne, takie jak relacja dynamik światowych gospodarek do rynku polskiego czy wpływ programu „500+” na zadłużenie Polaków oraz kurczenie się rynku pracowników.
Nie mniej uwagi poświęcono na przegląd trendów tematyce zarządzania ryzykiem kredytowym oraz windykacji prawnej. Zmiany w prawie bankowym czy nowelizacja Kodeksu Postępowania Cywilnego niewątpliwie wpłyną na jakość oraz możliwości w zarządzaniu należnościami.
“Mnogość kwestii, które mają wpływ na kształt i funkcjonowanie polskiego rynku Credit & Collection, rośnie w zastraszającym tempie. Wiele zagadnień powinno być poddanych dyskusji na forum przedstawicieli sektora B2B oraz branży: bankowej, ubezpieczeniowej, prawnej i windykacyjnej. Taki też cel przyświeca nam przy organizacji November Credit & Collection Days. Wierzymy, że zaangażowanie uznanych ekspertów i praktyków reprezentujących duże firmy przełoży się na wysoką wartość merytoryczną wydarzenia i zapewni sukces kolejnej edycji” – powiedział Piotr Badowski, Prezes Zarządu Polskiego Związku Windykacji, Członek Zarządu Europejskiej Federacji Związków Krajowych Firm Windykacyjnych (FENCA) i Dyrektor Finansowy EULEO.
W jaki sposób wydarzenia geopolityczne w Europie (Brexit, II Zimna Wojna) i na świecie (spowolnienie w Chinach, konflikt w Syrii) mogą oddziaływać na polskich przedsiębiorców i ich działania na arenie międzynarodowej? Czy dzięki programowi „500+” zadłużenie Polaków się zmniejsza i jak wpływa na rynek pracy? Jakie są największe ryzyka w prowadzeniu współpracy międzynarodowej? Jak przedsiębiorstwo może zabezpieczyć swoje transakcje eksportowe? Dlaczego konieczna jest współpraca banków w zakresie zapobiegania wyłudzeń finansowych?
Wiele merytorycznych opinii oraz możliwe scenariusze dotyczące powyższych kwestii zostaną zaprezentowane podczas konferencji. Pełną agendę opublikujemy wkrótce.
Zapraszamy do śledzenia aktualności na stronie oraz zachęcamy do obserwowania profili NCCD w mediach społecznościowych: LinkedIn i Facebook.