3 czerwca 2020

PCS Paruch Chruściel Schiffter dołączyła do Littler

Dnia 1 czerwca br. PCS Paruch Chruściel Schiffter, największa kancelaria prawa HR w Polsce, dołączyła do Littler, największej na świecie praktyki prawa pracy, reprezentującej pracodawców. Littler zrzesza ponad 1500 prawników w 23 krajach, w 80 biurach, na 4 kontynentach.

Dołączenie do Littler jest częścią przyjętej strategii rozwoju PCS. Obsługujemy międzynarodowych Klientów, więc naturalnym jest, że chcemy być obecni także w innych jurysdykcjach. Łącząc siły z Littler dajemy naszym Klientom dostęp do sprawdzonej, świetnie funkcjonującej, jednolitej i spójnej struktury, globalnego doświadczenia i wiedzy oraz, co najważniejsze, szerokiego grona doświadczonych prawników. Dzięki połączeniu tych atutów możemy sprawnie koordynować międzynarodowe projekty.” – wyjaśnia Sławomir Paruch, partner założyciel PCS Paruch Chruściel Schiffter.

„Jesteśmy podekscytowani wyborem PCS przez najsilniejszego gracza na rynku doradztwa w zakresie prawa pracy na świecie. Doceniamy to i jest to dla PCS wielkie wyróżnienie. Wierzymy, że połączenie Littler i PCS będzie stanowić na rynku znakomitą ofertę dla przedsiębiorców szukających wsparcia prawnego w zakresie HR, spełniającego najwyższe standardy prawne i biznesowe.” – dodają Łukasz Chruściel, Karolina Schiffter oraz Robert Stępień, partnerzy założyciele PCS Paruch Chruściel Schiffter.

Poprzez nasze działania udowadniamy, że w PCS myślimy globalnie, a działamy lokalnie. Jesteśmy obecni w ważnych gospodarczo regionach w Polsce stanowiąc wsparcie dla lokalnych Klientów.” – dodaje Karolina Kanclerz, partner, zarządzająca biurem PCS we Wrocławiu.

PCS rozpoczęła działalność 1 stycznia br. Obecnie pracuje w 5 biurach w Polsce. Partnerami założycielami są: r. pr. Sławomir Paruch, r. pr. Łukasz Chruściel, adw. Karolina Schiffter oraz r. pr. Robert Stępień. PCS doradza przedsiębiorcom we wszystkich kwestiach prawa HR dot. zatrudnienia oraz global mobility&immigration, w tym zwolnień, wynagrodzeń i premii, compliance, ZFŚS, ZUS, sporów sądowych, restrukturyzacji, zasad motywacyjnych i lojalnościowych, czasu pracy, programów emerytalnych, PPK, PPE, danych osobowych i innych.

„Partnerzy założyciele PCS są znani na polskim rynku jako najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach. Jesteśmy pod wrażeniem ich bazy Klientów oraz silnego zespołu. Cieszymy się, że dzięki współpracy z PCS możemy rozszerzyć naszą obecność w Europie Środkowo-Wschodniej. Ruch ten stanowi kontynuację strategii rozwoju Littler, która obejmuje połączenie z najlepszymi kancelariami, specjalizującymi się w zakresie prawa pracy w światowych centrach biznesowych.” – dodają Tom Bender i Jeremy Roth, co-managing directors w Littler.

„Polska to duża i dynamiczna gospodarka, która odgrywa coraz bardziej integralną rolę w Europie Środkowej. W ciągu ostatnich kilku dekad kraj ten stał się popularnym miejscem inwestycji zachodnich i doskonale pasuje także do aktywności Littler w Niemczech oraz od niedawna w Austrii.” – wyjaśnia Peter Susser, pełniący w Littler funkcję Global Practice Leader and Chair of International Employment Law Practice.

O LITTLER

Littler to ponad 1500 prawników pracujących w 23 krajach, na 4 kontynentach. Rozbudowany zespół i unikatowa technologia wspierają kulturę, która celebruje oryginalne myślenie, dostarczając innowacyjne rozwiązania, które przygotowują pracodawców do tego, co dzieje się dzisiaj i tego, co może nastąpić jutro. Więcej informacji na: www.littler.com

O PCS

PCS Paruch Chruściel Schiffter to obecnie największa kancelaria prawa HR w Polsce. Zespół PCS tworzy obecnie grono ponad 50 doświadczonych prawników, konsultantów oraz wsparcia administracyjnego. Kancelaria posiada biura w pięciu lokalizacjach w Polsce: Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu oraz Wrocławiu. Więcej informacji na: www.pcslegal.pl

Aktualności , ,