11 września 2018

Kaczmarski Inkasso z licencją KNF-u!

Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, że Członek Polskiego Związku Zarządzania Wierzytelnościami Kaczmarski Inkasso uzyskał licencję KNF-u!

 

Kaczmarski Inkasso, najstarsza polska firma windykacyjna, otrzymał licencję Komisji Nadzoru Finansowego. Uzyskany dokument pozwala na zarządzanie wierzytelnościami, które zostały nabyte przez fundusze sekurytyzacyjne od pierwotnych wierzycieli.

Wrocławska firma windykacyjna do tej pory obsługiwała wyłącznie wierzycieli pierwotnych. Jej klientami są przedsiębiorstwa z sektora MŚP oraz klienci strategiczni. Kaczmarski Inkasso w ostatnich latach dynamicznie zwiększył swój udział w rynku windykacji na zlecenie banków, firm pożyczkowych, operatorów telefonicznych i towarzystw ubezpieczeniowych, pozyskując nowych klientów, w tym liderów tych branż.

Widząc naszą wysoką skuteczność w odzyskiwaniu masowych wierzytelności na zlecenie dużych podmiotów z tych branż, fundusze sekurytyzacyjne, które odkupują od nich długi, same zaczęły interesować się naszymi usługami. Pojawiały się liczne propozycje, abyśmy zajęli się dla nich windykacją kupionych pakietów wierzytelności. Wymagało to uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego na taką działalność – wyjaśnia Jakub Kostecki, prezes Zarządu Kaczmarski Inkasso.

Otrzymanie licencji na zarządzanie wierzytelnościami sekurytyzowanymi potwierdza spełnianie przez Kaczmarski Inkasso najwyższych wymogów organizacyjnych, technologicznych oraz finansowych. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia rynkowe, KNF bardzo rygorystycznie podchodzi do weryfikacji podmiotów, którym udziela zezwolenia na działalność w tym zakresie.

Przyznana licencja otwiera przed nami możliwości poszerzenia listy obsługiwanych branż, a także rozwoju spółki i zatrudnionych w niej specjalistów. To nie oznacza bynajmniej, że zaczniemy sami kupować długi. Od początku specjalizujemy się w windykacji na zlecenie i nadal będziemy koncentrować się na tym. Z zapałem zabieramy się do działania, ponieważ współpracę z trzema istotnymi podmiotami na rynku mamy już praktycznie ustaloną. Jestem przekonany, że podobnie jak w windykacji na zlecenie, również w zarządzaniu wierzytelnościami sekurytyzowanymi bardzo szybko staniemy się zauważalni jako znaczący gracz – mówi Jakub Kostecki.

http://www.kaczmarski.pl

Aktualności , , , ,