4 grudnia 2015

Firma Consensus nowym Członkiem Polskiego Związku Windykacji

Firma Consensus rozpoczęła działalność w 2001 roku (pierwotnie jako Farm-Serwis Sp. Z o.o.) w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalne i kompleksowe rozwiązania z zakresu zarządzania należnościami dla jednej z największych hurtowni na rynku farmaceutycznym, należącej do Pelion Healthcare Group.

Zdobyliśmy duże doświadczenie w czasie wielu lat pracy dla całej grupy kapitałowej. Pomogło nam to zgromadzić największy kapitał naszej firmy – wiedzę i fachowość naszych ekspertów. Obecnie obsługujemy kilkanaście firm działających na rynku farmaceutycznym i z pozostałych branż sektora B2B.

Firma Consensus to zespół specjalistów z dziedzin: prawa, windykacji i zarządzania ryzykiem. Przeprowadziliśmy z powodzeniem ponad 1000 spraw windykacyjnych, a łączna wartość należności, które obecnie obsługujemy wynosi ponad 300 mln zł.

Consensus to firma o ogólnopolskim zasięgu, posiadająca w swojej ofercie kompleksowe rozwiązania z zakresu zarządzania wierzytelnościami. Niezależnie od działalności stricte windykacyjnej, chcemy myśleć o sobie jako o firmie, która przede wszystkim pomaga w utrzymaniu płynności finansowej naszych Klientów.

Nasza oferta składa się z następujących modułów:

 • Weryfikacja kontrahentów
  Rozpoczęcie współpracy z partnerem biznesowym jest bardzo ważnym momentem dla każdego przedsiębiorcy. To odpowiedni etap, aby upewnić się, że podjęcie konkretnych działań przyniesie spodziewane korzyści. Właśnie dlatego oferujemy możliwość weryfikacji kontrahenta oraz sprawdzenia podłoża przyszłej współpracy.
 • Monitoring należności
  Usługa monitoringu należności pozwala wychwycić wczesne sygnały o zbliżających się kłopotach finansowych klienta. Szybkość reakcji zwiększa szanse na odzyskanie wierzytelności. Usługa jest zindywidualizowana i uzależniona od potrzeb i specyfiki branży.
 • Restrukturyzacja zadłużenia
  Pracując dla naszego Klienta, dążymy do osiągnięcia dla niego optymalnych korzyści, nawet w sytuacjach kryzysowych jego partnera. Nasze działania skupiają się na znalezieniu możliwego kompromisu, który pozwoli uniknąć podejmowania działań ostatecznych, takich jak windykacja.
 • Windykacja należności
  Nasza wieloletnia współpraca z wybranymi kancelariami prawnymi i komorniczymi zwiększa szanse wierzyciela na przeprowadzenie szybkiego i sprawnego postępowania windykacyjnego. Sprawy zlecane przez naszą firmę są traktowane priorytetowo.
 • Poszukiwanie majątku dłużników
  Naszą rolą jest aktywne poszukiwanie majątku na terenie całego kraju już na etapie poprzedzającym egzekucję komorniczą dłużników. Takie działanie zwiększa szansę odzyskania środków.

Rekomendujemy skorzystanie z pakietu naszych usług. Jest to najbardziej skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu nie będą się musieli Państwo martwić o swoją płynność swoich finansów.

www.consensus-df.pl

Aktualności