7 lipca 2020

Credstep Funds Sp. z o.o. nowym członkiem wspierającym PZZW!

Szanowni Państwo,

śpieszymy z wiadomością, że Credstep Funds Sp. z o.o. jest nowym członkiem wspierającym Polskiego Związku Zarządzania Wierzytelnościami!

Credstep Funds Sp. z o.o. to wchodząca w skład szwedzkiej grupy kapitałowej SAVELEND spółka wyspecjalizowana w dostarczaniu finansowania profesjonalnym graczom z sektora usług finansowych, a w szczególności firmom pożyczkowym, faktorom, leasingodawcom i co istotne: firmom windykacyjnym inwestującym w zakupy portfeli wierzytelności.

Credstep Funds to spółka-córka firmy faktoringowej Credstep Poland Sp. z o.o., będącej członkiem PZZW od 2018 roku. Nasza spółka do niedawna jeszcze skupiała się na dostarczaniu finansowania dłużnego głównie na rzecz podmiotów z branży consumer finance, a od pewnego czasu z powodzeniem dostarcza funduszy potrzebnych firmom windykacyjnym na nabycie pakietów NPL. Elastyczna oferta Credstep Funds umożliwia więc sfinansowanie ceny zakupu portfeli wierzytelności pieniężnych w oparciu o sprawdzony już w praktyce model, transparentne zasady i rozsądny koszt zapewniający utrzymanie wysokiej rentowności takich inwestycji.

Spółką kieruje dyrektor krajowy w randze prokurenta samoistnego, Jarosław Grygiel, a na czele zarządu stoi sam szef grupy SAVELEND Credit Group – Ludwig Pettersson. Credstep Funds, obok swej polskiej spółki-matki i siostrzanych szwedzkich firm świadczących zróżnicowane usługi finansowe (w tym faktoring, społecznościowe pożyczki B2B a także konsumenckie w formule P2P, usługi księgowe, płatnicze i monitoring należności) wchodzi w skład międzynarodowej grupy kapitałowej SAVELEND, działającej od 2013 roku.

W Polsce firma prowadzi działalność operacyjną od 2018 roku i od tej pory zdążyła już na rzecz krajowych przedsiębiorstw udzielić finansowania rzędu kilkudziesięciu milionów złotych. Obecnie Credstep Funds stara się zainteresować swoją ofertą polską branżę firm windykacyjnych i obrotu wierzytelnościami. Firma jest także członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (ZPF), zaś jej spółka-matka, czyli Credstep Poland, należy ponadto do Skandynawsko-Polskiej Izby Handlowej (SPCC) i Izby Gospodarki Elektronicznej.

Adresy witryn internetowych:

Credstep Funds Sp. z o.o. – www.credstepfunds.pl

Credstep Poland Sp. z o.o. (krajowa spółka-matka) – www.credstep.pl

Savelend Credit Group (spółka holdingowa) – https://www.savelend.se/

Aktualności , , , , ,